Portfolio Phillip Morris – cyfryzacja w nowym modelu biznesowym
Portfolio Phillip Morris – cyfryzacja w nowym modelu biznesowym

Phillip Morris – cyfryzacja w nowym modelu biznesowym

20

Zmapowanych obszarów technologicznych

Customer Journey

Przeanalizowany pod kątem usprawnień

Rozmiar organizacji:
1 000 – 10 000 pracowników

Typ organizacji:
Prywatna

Branża:
Przedsiębiorstwo z branży tytoniowej

Czas trwania/liczba godzin:
12 miesięcy

„Analizując bariery wydajności pracy klienta, zaproponowaliśmy narzędzia technologiczne, które podniosły efektywność pracy.”

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner 

1. Potrzeby

W 2017 roku irganizacja Phillip Morris International wprowadziła na polski rynek rewolucyjny produkt IQOS – urządzenie podgrzewające tytoń, bez wytwarzania dymu i popiołu. Nową grupę odbiorców i nowych klientów zachęcił do zakupu nie tylko brak dymu i nieprzyjemnego zapachu, ale również nowoczesny, minimalistyczny design, elegancja urządzenia oraz fakt, że IQOS to urządzenie najnowszej technologii. Wraz z nowym produktem i nowymi oczekiwaniami klientów, tradycyjny model biznesowy do tej pory realizowany przez firmę uległ przedawnieniu. Wiele narzędzi, systemów, metod i sposobów pracy stała się nieaktualna i niewydajna przy nowym biznesie, w którym duży nacisk położony jest na kanał direct, doświadczenie klienta oraz w wielkim stopniu na technologię. Organizacja potrzebowała systemowego i otwartego podejścia do technologii i innowacji oraz wprowadzenia narzędzi, które pozwolą na wykorzystanie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa i efektywne wykonywanie zadań operacyjnych.

2. Rozwiązania

Zastosowanie nowych technologii w łańcuchu wartości

Rozwiązaniem, które zastosowaliśmy był system mapowania możliwości zastosowania technologii w strumieniu wartości firmy. Dzięki niemu przeanalizowaliśmy workflow w organizacji i zidentyfikowaliśmy punkty, które mogliśmy usprawnić stosując nowoczesne narzędzia cyfrowe. Jest to kluczowe narzędzie w analizie rozwiązywania problemów. Pozwala na precyzyjne wskazanie barier w zarządzaniu oraz realizacji zadań.

Otwarte innowacje

Po analizie możliwości zastosowania nowych technologii w organizacji, zdecydowaliśmy się wykorzystać proces otwartych innowacji.

Otwarte innowacje to proces, w którym organizacje rozwijają produkty lub usługi poprzez współpracę z partnerami zewnętrznymi. Proces ten pozwala firmom na wykorzystanie nowych pomysłów i technologii, do których wcześniej mogły nie mieć dostępu. Jest to kluczowa kompetencja dla korporacji, ponieważ pozwala im nadążyć za najnowszymi trendami i stymulować rozwój w branży.

Dzięki otwartym innowacjom mogliśmy podjąć współpracę z wiodącymi podmiotami zewnętrznymi rynku technologicznego. Podczas analizy wyzwań zarządczych i technicznych mogliśmy zaproponować najlepsze i najnowsze rozwiązania dostępne na rynku.

Otwarte Innowacje Case Study

3. Efekty

Nasze działanie analityczne oraz zaproponowane rozwiązania pozwoliły na wprowadzanie poniższych usprawnień:

  • Znacząco podniesiono wydajność pracy,

  • Podniesiono wydajność i szybkość przepływu pracy,

  • Zapewniono dostęp do najnowszych trendów technologicznych na rynku, dzięki czemu IQOS stał się pionierem i ikoną nowoczesności.

Zakończeniem projektu był stworzony przez nas kompleksowy raport zawierający szczegóły przeprowadzonej analizy oraz rekomendacji narzędzi technologicznych.

Referencje

Szczególny profesjonalizm i wysoki poziom ekspertyzy.

Enky Consulting pomogło nam w realizacji projektu zakładającego zbadanie potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie innowacji procesowych, wykonanie prac analitycznych, w szczególności benchmarkingu, analizy rynku, desk research’u oraz opracowania rekomendacji w formie raportu. Eksperci Enky Consulting reprezentowali wyjątkowy poziom profesjonalizmu, staranności oraz dokładności w swoich działaniach.

Piotr Juzaszek

Manager Projektu

Konsultanci:

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner

Założyciel i pierwszy wspólnik Enky Consulting. Certyfikowany ekspert w obszarze zarządzania projektami (PMP®, PMI-ACP®, PMO-CP®,PgMP®), analizy biznesowej, (PMI-PBA®) i zarządzania zmianą (PROSCI-CMP®). Stanowi trzon działalności Enky. Od 7 lat zajmuje się doradztwem innowacji, nowoczesnych metod zarządzania oraz zarządzania technologiami. Przeprowadził liczne projekty wdrażające rozwiązania i narzędzia innowacyjne do spółek oraz startupów.

Jędrzej Duszyński

Business Analyst

Analityk biznesowy wspierający projekty IT, rozwój strategii dla startupów oraz współpracę z sektorem publicznym. Doradca w zarządzaniu i wdrażaniu technologii dla sektora prywatnego i publicznego. Doświadczenie zdobywał jako broker innowacji w Centrum Transferu Technologii UW, koordynator projektów w think-tanku geopolitycznym oraz doradca i analityk biznesowy w MŚP.

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami,
wyślij e-mail na adres
kontakt@enkyconsulting.com

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

kontakt@enkyconsulting.com

Zobacz inne wdrożenia