Portfolio Nestle – Optymalizacja Route to Market z wdrożeniem podejścia Agile Product Design
Portfolio Nestle – Optymalizacja Route to Market z wdrożeniem podejścia Agile Product Design

Nestle – Optymalizacja Route to Market z wdrożeniem podejścia Agile Product Design

18 tyg.

Skrócenie procesu Route to Market

6 mcy

Wdrożenie zarządzania Agile w firmie

Rozmiar organizacji:
1 000 – 10 000 pracowników

Typ organizacji:
Prywatna

Branża:
Spożywcza

Czas trwania/liczba godzin:
3 miesiące

„Zarządzanie w systemie Agile daje firmom niezaprzeczalną przewagę w działaniach operacyjnych.”

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner 

1. Potrzeby klienta

Nasz klient potrzebował wprowadzenia nowego, efektywniejszego podejścia do zarządzania procesem wprowadzania produktu na rynek oraz jednoczesnego wykorzystania go do wprowadzania produktów Garden Gourmet – roślinnych zamienników typowych produktów mięsnych, z których najpopularniejsze to Garden Gourmet Sensational Burger oraz klopsiki i fileciki warzywne.

Wyzwania z jakimi mierzyliśmy się podczas projektu przeprowadzonego dla Nestle były następujące:

  • Powolny proces wprowadzania nowego produktu na rynek,

  • Niewydajny proces Route to Market,

  • Potrzeba wprowadzenia nowego produktu z kategorii frozen,

  • Potrzeba zmiana podejścia i zarządzania procesem.

Jak w przypadku wielu dużych firm, Nestle borykało się z długimi procesami przepływu informacji, wykonania analiz rynkowych oraz oczekiwań konsumenckich, a także długimi procesami decyzyjnymi. W związku z licznymi regulacjami i politykami wewnętrznymi, korporacje tracą przewagę szybkości we wprowadzaniu produktów na rynek, przez co małe przedsiębiorstwa szybko zdobywają serca konsumentów swoimi nowościami produktowymi. To wyzwanie transformacji procesu Route-to-Market zdecydowaliśmy się podjąć.

2. Rozwiązania

Agile Product Development

Dla naszego klienta Nestle zaproponowaliśmy wykorzystanie metodologii Agile w procesie rozwoju i wprowadzania produktu. Zastosowanie metod Agile zagwarantowało nam szybkość działania, bieżącą weryfikację idei produktu oraz możliwości wprowadzania potrzebnych zmian w trakcie procesu. Dzięki zastosowaniu Agile, podnieśliśmy efektywność pracy zespołu, komunikację oraz innowacyjność w kulturze organizacji. Także weryfikacja oczekiwań i zaadresowanie uwag konsumentów uległo przyspieszeniu.

Pomimo zdalnej współpracy, wpływu COVID-19, braku wcześniejszych doświadczeń i kilku innych wyzwań, zespół Nestle szybko przyjął zasady Agile i wdrożył się w kulturę innowacji. Zrealizowaliśmy wspólnie cele projektu i dostarczyliśmy pakiety robocze bez konfliktów.

Agile Tailoring

Aby odpowiednio zoptymalizować Route to Market oraz efektywnie wdrożyć Agile Product Development dla naszego klienta zdecydowaliśmy się na dostosowanie metod zwinnych za pomocą narzędzia Agile Tailoring.

Istnieje kilka praktyk agile, które są szczególnie pomocne przy wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Jedną z nich jest stworzenie minimalnego realnego produktu (MVP) i dostarczenie go klientom tak szybko, jak to możliwe. Pomaga to w weryfikacji pomysłów i uzyskaniu informacji zwrotnej na wczesnym etapie. Inną praktyką jest stosowanie rozwoju iteracyjnego, co oznacza rozbicie rozwoju produktu na mniejsze części i pracę nad jednym kawałkiem na raz. Pozwala to na wprowadzanie zmian i poprawek po drodze w oparciu o opinie klientów.

Agile Product Development

3. Efekty

W ramach realizacji projektu wsparliśmy wdrożenie nowych produktów marki Garden Gourmet na rynek oraz zoptymalizowaliśmy cały proces wprowadzania produktów w firmie. Dzięki metodom Agile udało nam się:

  • Przyspieszyć Time-To-Market (18 tygodni);

  • Wspierać rozwój kultury innowacyjności w organizacji.

Budowa przyjaznego klimatu wokół innowacyjności jest czynnikiem, od którego zależy sukces w unowocześnianiu i cyfryzacji przedsiębiorstwa (sprawdź). Wpływa na motywację oraz kompetencje innowacyjne pracowników, podnosi efektywność oraz jakość zarządzania, a także rozwija otwarte podejście do zmian w organizacji.

Referencje

Współpraca z Enky pozwoliła UPC na redefinicję podejścia do innowacji i kolaboracji ze startupami.

Już na początku współpracy szeroka wiedza i kompetencje Enky w zakresie zarządzania projektami przyniosły ogromną wartość dla organizacji. Enky wspiera UPC przy wdrożeniach innowacyjnych technologii oraz jako partner merytoryczny prestiżowego programu dla innowatorów Think Big.

Michał Fura

Public Affairs Director

Konsultanci:

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner

Założyciel i pierwszy wspólnik Enky Consulting. Certyfikowany ekspert w obszarze zarządzania projektami (PMP®, PMI-ACP®, PMO-CP®,PgMP®), analizy biznesowej, (PMI-PBA®) i zarządzania zmianą (PROSCI-CMP®). Stanowi trzon działalności Enky. Od 7 lat zajmuje się doradztwem innowacji, nowoczesnych metod zarządzania oraz zarządzania technologiami. Przeprowadził liczne projekty wdrażające rozwiązania i narzędzia innowacyjne do spółek oraz startupów.

Wojciech Mądry

Legal Adviser

Partner i radca prawny w Enky Consulting. Ekspert w zakresie doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorstw, w szczególności w obszarze prawa cywilnego, handlowego, korporacyjnego oraz compliance. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Pełni także funkcję konsultanta technologii i innowacji w obszarze prawa.

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami,
wyślij e-mail na adres
kontakt@enkyconsulting.com

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

kontakt@enkyconsulting.com

Zobacz inne wdrożenia