Portfolio Benji’s Planet – wprowadzenie nowego produktu na rynek
Portfolio Benji’s Planet – wprowadzenie nowego produktu na rynek

Benji’s Planet – wprowadzenie nowego produktu na rynek

20

nowych produktów wdrożonych na rynek

3

uzupełniające się kategorie produktów premium

Rozmiar organizacji:
0 – 10 pracowników

Typ organizacji:
Prywatna

Branża:
Karma dla psów

Czas trwania/liczba godzin:
12 miesięcy

„Budowanie strategii produktowej zaczyna się od zrozumienia potrzeb konsumentów i zaadresowania ich.”

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner 

1. Potrzeby

Karmy dla psów do branża, w której bardzo duże znaczenie odgrywa promocja marki i strategia sprzedażowa. Najpopularniejsze marki wydają ogromne kwoty na marketing i kampanie promujące, a mniejszą uwagę przykładają do działań z zakresu Reasearch & Development, który jest podstawą do ciągłego ulepszania karmy dla psów, jej składników odżywczych, a także rozwoju produktu na rynku. Pomimo intensywnie rosnącego rynku, na którym już teraz oferowana jest szeroki wybór karm, wśród ofert brakowało marki z karmą bardzo wysokiej jakości pod względem żywieniowym i ekologicznym oraz z linią komplementarnych produktów dla odpowiedniego odżywienia psa.

Angażując się w projekt wprowadzenia na rynek marki Benji’s Planet wiedzieliśmy, że będzie to przełomowa oferta dla właścicieli pupili – innowacyjna karma najwyższej jakości oraz marka wspierająca zrównoważony rozwój i ekologię.

Wprowadzeanie nowej marki na rynek - Case Stduy Enky Consulting

2. Wdrożenie

Stworzyliśmy markę Benji’s Planet od zera. Zajmowaliśmy się przygotowaniem protfolio produktów, wizualną prezentacją marki oraz analizą rynku i konkurencji.

Zdecydowaliśmy się na rozwój produktów w systemie Agile Product Development, co pozwoliło nam na szybkie i dokładne zrealizowanie założonych celów. Praca przy użyciu metodologii agile zapewniła bliskość potencjalnych klientów, szybki rozwój i implementację produktu, samodzielność i elastyczność pracy oraz natychmiastowo obserwowalne efekty działań. Dzięki licznym interakcjom z klientami i specjalistami w branży poznaliśmy jakie braki na rynku odczuwają konsumenci i mogliśmy je skutecznie zaadresować.

Agile Product Development

Nasza oferta składała się z 3 kategorii uzupełniających się produktów – dzięki czemu w pokryliśmy zapotrzebowanie konsumentów i zbudowaliśmy lojalność na podstawie kompleksowości i pozytywnej misji marki. Karma dla psów wyróżniała się bardzo zdrowym i ekologicznym składem pozbawionym konserwantów, sztucznych aromatów czy barwników. Nowości ukazywały się co kilka tygodni i dzięki bardzo mocnym działaniom marketingowym rich contentu zbudowaliśmy grupę klientów śledzących nasze działania.

Na zadowolenie konsumentów składała się także wysokiej jakości obsługa oraz bardzo dobry proces komplementacji zamówień i dostaw.

W misję marki Benji’s Planet wpisują się m.in. opakowania są w 100% pozbawione plastiku, karma ekologiczna i pozbawiona sztucznych dodatków oraz przekazywanie 10% z dochodów marki na cele dobroczynne.

Wprowadzeanie nowej marki na rynek - Case Study Enky Consulting

2. Efekty

Marka Benji’s Planet wykazała olbrzymi potencjał rynkowy w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W ramach naszych działań nie tylko zbudowaliśmy markę od podstaw, lecz także przygotowaliśmy ją do dalszego rozwoju i ekspansji.

Wprowadziliśmy na rynek ponad 20 produktów w 3 kategoriach o ekologicznym składzie najwyższej jakości. Rozwinęliśmy kluczowe punkty strategiczne marki takiej jak misja, w ramach której położyliśmy nacisk na badania, analizę i przede wszystkim dobro pupilów. Zdobyliśmy liczną grupę lojalnych konsumentów, dzięki którym mogliśmy wyznaczyć cel przeznaczania 10% dochodów na cele dobroczynne.

Tak kompleksowo przygotowaną markę udało się nam sprzedać jednemu z największych dystrybutorów w Polsce i rozwija się dynamicznie do dziś!

Referencje

Zespół Enky Consulting wykazał się kreatywnością, pracowitością i prawdziwym oddaniem misji marki Benji’s Planet.

Dzięki współpracy z Enky Consulting udało nam się rozwinąć karmę Benji’s Planet w naprawdę wyjątkowym tempie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zespołu i ekspertów Enky, dzięki którym nasze produkty szybko trafiły do pupili i ich właścicieli!

Konrad Korzeniewski

Co-founder & CFO Benjis Planet

Autorzy/konsultanci:

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner

Specjalistka od Marketingu. Dzięki wiedzy zdobytej podczas studiów łączy zadania analityczne z kreatywnymi. W Enky consulting zajmuje się marketingiem, marketingiem cyfrowym oraz projektami dla klientów. Wraz z Oscarem tworzą zespół zarządzający wizerunkiem zewnętrznym Enky Consulting.

Oscar Krysik

Brand Manager

Ekspert w zarządzaniu brandem. Absolwent International Busienss Administration w Rotterdamie, a następnie absolwent CEMS International Management z wymianą w Szkole Głównej Handlowej. Posiada 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu i wprowadzaniu marek na rynek oraz realizacji strategii produktowych, w tym stworzoną od zera markę karmy dla zwierząt premium Benji’s Planet.

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami,
wyślij e-mail na adres
kontakt@enkyconsulting.com

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

kontakt@enkyconsulting.com

Zobacz inne wdrożenia