Portfolio BBDO Molecular – wdrożenie nowego modelu biznesowego
Portfolio BBDO Molecular – wdrożenie nowego modelu biznesowego

BBDO Molecular – wdrożenie nowego modelu biznesowego

SaaS

Nowy model biznesowy

12 tyg.

Skrócenie procesu wdrażania nowości z 12 miesięcy do 12 tygodni.

Rozmiar organizacji:
1 000 – 10 000 pracowników

Typ organizacji:
Prywatna

Branża:
Komunikacja marketingowa

Czas trwania/liczba godzin:
12 miesięcy

„Odpowiedni model biznesowy powinien być kompasem przedsiębiorstwa do osiągania wyznaczonych celów”.

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner 

1. Potrzeby

Molecular jest globalnym e-commerce Hubem BBDO Worldwide. Firma jest oparta na technologii – wykorzystuje ją do budowania świadomości i obecności marki w e-sprzedaży, a także do rozwoju technologicznego kontaktu z klientem.

Jako nasz klient, Molecular BBDO zwrócili się do nas z potrzebą wdrożenia nowego modelu biznesowego, który stanowiłby nowy produkt w ofercie i otworzył firmę na nowe możliwości biznesowe. Jako, że jest to nowoczesna firma dbająca o stosowanie najnowszych trendów na rynku, zaproponowaliśmy rozwój modelu biznesowego SaaS. 

Stworzenie nowego modelu biznesowego to wyzwanie dla każdej korporacji. Wymaga badań, analiz i dużej kreatywności. Proces bywa czasochłonny i kosztowny, ale korzyści są ogromne. Udany nowy model biznesowy to olbrzymia przewaga konkurencyjna dla każdej organizacji. Dzięki nam, udało się wdrożyć model SaaS do oferty Molecular BBDO.

Model biznesowy SaaS - Case Study Enky Consulting

2. Rozwiązania

Model Biznesowy SaaS

Model SaaS (Software as a Service) to model biznesowy, który polega na oferowaniu oprogramowania jako usługi w abonamencie oraz zdalnie. Jest to forma produktu cyfrowego, który usprawnia i automatyzuje działania klientów. Przykładem takiego produktu jest np. Pakiet Microsoft Office 365.

Projekt dla naszego klienta zakładał przygotowanie nowego produktu – oprogramowania, które wzbogaciłoby dotychczasową ofertę usług klienta.

Oprogramowanie SaaS posiada 3 kluczowe elementy:

 • przechowywanie danych,

 • zarządzanie danymi,

 • globalne synchronizowanie zmian w bazie poprzez adresy API. 

Taki rodzaj produktu jest co raz częściej spotykany na rynku. Najczęściej przybiera formę zaawansowanego technologicznie oprogramowania, które usprawnia pracę klienta oraz łączy pozostałe usługi oferowane przez producenta.

Projekt wdrożenia nowego modelu zakładał:

 • Opracowanie strategii pozycjonowania oraz materiałów promocyjnych – w tym modelu dotyczyło to wyceny usług oraz zbudowania strategii cenowej dla nowego produktu – oprogramowania. W tym celu, podjęte przez nas działania zawierały:
  • Identyfikację i mapowanie rozwiązań technologicznych zbliżonych do rozwiązania BBDO,
  • Analizę rozwiązań konkurencyjnych – benchmarking,
  • Analizę i rekomendacje dotyczące polityki cenowej.
 • Doradztwo w zakresie pozycjonowania i komunikacji usług e-commerce – komunikacja, która była skupiona na klientach korporacyjnych. Głównym celem było informowanie o istnieniu produktu i o jego funkcjach.
  Na liście działań znalazły się:

  • Doradztwo przy projektowaniu strategii komunikacji nowego rozwiązania do klientów korporacyjnych,
  • Przygotowanie materiałów wizualnych do promocji rozwiązania Molecular BBDO,
  • Wywiady pogłębione z ekspertami branżowymi.
 • Wsparcie procesu sprzedażowego nowej usługi, poszukiwanie partnerów biznesowych oraz przygotowanie i dystrybucja materiałów sprzedażowych.

W efekcie naszych działań powstała kompleksowa strategia promocji i wdrożenia nowego produktu BBDO na rynek.

Nowy model biznesowy SaaS - Case Study Enky Consulting

2. Rezultaty

Model Biznesowy SaaS

W związku z podjętymi działaniami, opracowaliśmy kompleksową strategię marketingową oraz strategię pozycjonowania i wyceny usług. Nasze systemowe i gruntowne podejście pozwoliło skutecznie przeprowadzić proces wdrożenia produktu na rynek.

Model biznesowy SaaS w szybkim tempie nabiera znaczenia. Rośnie jego popularność, a konsumenci co raz mocniej stawiają na wygodę rozwiązań i modelu subskrypcji, który oferuje. Już teraz obserwujemy ogromny wzrost podobnych modelów biznesowych i na pewno będziemy świadkami szybkiego rozwoju tych rozwiązań w przyszłości.

Referencje

Molecular-BBDO-logo-black

Enky Consulting pomogło nam stworzyć i wdrożyć nową strategię pozycjonowania oraz polityki cenowej. Dzięki ekspertom Enky mogliśmy wprowadzić na rynek nowy model biznesowy, który przetransformował nasz biznes.

Współpracując z Enky Consulting otrzymujesz nie tylko ekspercką wiedzę i doświadczenie, ale również otwarte podejście na nowe inicjatywy i pomysły oraz przejrzystość działań na każdym etapie realizacji usługi. Jest to Partner, do którego będziemy wracać.

Tadeusz Żurawski

Dyrektor BBDO Molecular Labs

Konsultanci:

Michał Mądry

Enky Consulting Managing Partner

Założyciel i pierwszy wspólnik Enky Consulting. Certyfikowany ekspert w obszarze zarządzania projektami (PMP®, PMI-ACP®, PMO-CP®,PgMP®), analizy biznesowej, (PMI-PBA®) i zarządzania zmianą (PROSCI-CMP®). Stanowi trzon działalności Enky. Od 7 lat zajmuje się doradztwem innowacji, nowoczesnych metod zarządzania oraz zarządzania technologiami. Przeprowadził liczne projekty wdrażające rozwiązania i narzędzia innowacyjne do spółek oraz startupów.

Marcin Dominiak

Senior Business Analyst

Head of Public. Ekspert w obszarze analizy biznesowej. W Enky Consulting odpowiedzialny za zarządzanie projektami innowacji sektora publicznego i IT, analizą sektorową oraz optymalizacjami procesów w przedsiębiorstwach. Zrealizował liczne projekty oraz raporty w obszarze innowacyjności przedsiębiorstw.

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami,
wyślij e-mail na adres
kontakt@enkyconsulting.com

Umów się na darmowe,
30 minutowe spotkanie

Dostarczamy rozwiązania na najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.
Umów się na spotkanie i skonsultuj z nami możliwe rozwiązania Twoich przeszkód.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

kontakt@enkyconsulting.com

Zobacz inne wdrożenia